Časté otázky: výkup bytov

Je výkup bytov bezpečný?

Profesionalita a spoľahlivosť pri výkupe nehnuteľností je 100% garantovaná, nakoľko je realizovaná odbornými pracovníkmi v spolupráci s našou advokátskou kanceláriou.

Vykupujú sa všetky druhy nehnuteľností?

Pri každej jednotlivej ponuke je potrebné osobné stretntutie na posúdenie daného prípadu. Realizujeme výkup bytov, výkup rodinných domov a výkup pozemkov. Pri ostatných typoch nehnuteľností závisí na dohode. Vykupujeme nehnuteľnosti ako zrekonštruované, tak i v pôvodnom stave.

Kedy je výkup nehnuteľností vhodný?

Realizácia priameho odkupu je vhodná pre Vás vhodná z množstva dôvodov. Rýchla potreba hotovosti, potreba predaja v čím najkratšom čase, nutnosť riešenia dražby, exekúcie, čí výkonu záložného práva sú len niektoré dôvody, pre ktoré je priamy výkup nehnuteľností výhodnejší ako zdĺhavý predaj cez množstvo sprostredkovateľov.

Aká je finálna predajná cena pri výkupe nehnuteľností?

Výkupná cena závisí od lokality, v ktorej sa nehnuteľnosť nachádza. Naši pracovníci sa vždy snažia určiť reálnu trhovú hodnotu Vašej nehnuteľnosti, z ktorej sa následné vychádza. Výsledná cena, ktorú ovplyvňuje i jej právny stav, závisí vždy na dohode. Zväčša sa pohybuje sa okolo 80% hodnoty trhovej.

Môžeme výkup realizovať okamžite?

Proces predaja závisí na právnom stave vykupovanej nehnuteľnosti. Výkup je po stanovení a dohodnutí ceny možné začasť realizovať do 24 hod. Ak je nehnuteľnosť v poriadku, financie je možné mať do 48 hod.

Mám zadĺžený byt. Čo v takom prípade?

V prípade, ak sa na Vašej nehnuteľnosti nachádza záložné právo, Vaša nehnuteľnosť je postihnutá dražbou, exekučným konaním, či máte dlh u správcu, samozrejme i v tomto prípade máme pre Vás riešenia. Naša právna kancelária prevezme celú komunikáciu s potrebnými úradmi, aby sa predišlo tomu najhoršiemu, vydraženiu Vašej nehnuteľnosti za minimálnu cenu. Vyplatíme za Vás všetky záväzky a nájdeme riešenie, ktoré bude pre Vás výhodnejšie, ako súčasná situácia.

Zabezpečujete náhradné ubytovanie?

Áno. V prípade Vašej požiadavky o náhradné ubytovanie vieme zabezpečiť buď výmenu Vašej nehnuteľnosti sa menšiu resp. zabezpečiť dlhodobý prenájom. Samozrejmosťou je pomoc s prepisom všetkých potrebných médií a asistencia sťahovacej služby.

Mám družstevný byt, ktorý nevládzem platiť. Viete mi pomôcť?

Samozrejme. Pre viac informácii nás prosím kontaktujte.